تنها پرواز بین‌المللی ارومیه در کش و قوس رفتن یا ماندن/ادامه رایزنی‌ها برای تداوم پروازهای ارومیه به استانبول

مسئولان خطوط هوایپمایی آسمان هفته گذشته از لغو پرواز بین‌المللی فرودگاه ارومیه به استانبول از اواخر آبان ماه جاری خبر دادند.

پرواز ارومیه _ استانبول که تنها پرواز بین‌المللی فرودگاه ارومیه است از اواخر آبان ماه جاری به گفته مسئولین هواپیمایی آسمان حذف می‌شود و مسافران ارومیه‌ای عازم به ترکیه بازهم به روال گذشته باید از مسیر تبریز به استانبول پرواز کنند.
آذربایجان غربی و شهر ارومیه دروازه اصلی اتصال به کشوهای اروپایی به شمار می‌رود و همه روزه مسافران بسیاری از مرزهای زمینی و هوایی با اهداف مختلف تجاری، آموزشی، درمانی و گردشگری بین دو کشور تردد می‌کنند اما چند روزی است که زمزمه لغو پرواز بین‌المللی ارومیه به استانبول و برعکس از سوی مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان شنیده می‌شود که سبب سردرگمی و بلاتکلیفی مسافرانی شده که قصد سفر به ترکیه در ماه‌های آخر سال از طریق فرودگاه ارومیه داشتند.
در پی شنیده‌های اخیر کمال پرهیزکار مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان غربی با رد خبر حذف پرواز ارومیه_ استانبول گفت: شرکت هواپیمایی آسمان تا کنون هیچ اعلامی به فرودگاه مبنی بر حذف برنامه پروازی خود در مسیر پروازی ارومیه-استانبول نداشته است.
وی در خصوص جایگزینی سایر شرکت‌های هواپیمایی در صورت روی دادن این اتفاق خاطر نشان کرد: مشکل سوخت که عامل اصلی در این میان است برای تمامی شرکت‌ها و هواپیماها وجود دارد. ‌
در پی انتشار گفته های مدیرکل فردوگاه های آذربایجان غربی مبنی بر عدم اطلاع رسانی شرکت هواپیمایی اسمان از لغو پرواز ارومیه به استانبول مجرد، رئیس ایستگاه هواپیمایی آسمان با تایید خبر حذف پروازهای هفتگی ارومیه به استانبول و برعکس، گفت: پرواز شماره ۵۱۸/۵۱۹ ارومیه _ استانبول که در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود از ۲۷ آبان ماه جاری تا پایان امسال حذف می‌شود.
وی دلیل احتمالی برای لغو پرواز ارومیه به استانبول را هزینه‌های سنگین و نداشتن توجیه اقتصادی پرواز و مشکل سوخت در استانبول عنوان و تاکید کرد: لغو پروازهای فوق در ۱۴ آبان ماه جاری به مدیرکل فرودگاه بین المللی ارومیه و همچنین اعضای هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی آذربایجان غربی اعلام شده است. با نمایندگان مردم ارومیه در مجلس تماس گرفته شد تا تبعات لغو پرواز ارومیه به استانبول، بررسی شده و از اقدامات و رایزنی نمایندگان برای حل مشکل شرکت‌های هواپیمایی اطلاعاتی کسب شود.
روح‌الله حضرت‌پور، نماینده مردم ارومیه با اشاره به پی‌گیری‌های انجام یافته برای تداوم پروازهای شرکت هواپیمایی آسمان از ارومیه به مقصد استانبول گفت: مسئولین شرکت آسمان اعلام کردند که پروازها تا زمانی که تامین سوخت در فرودگاه استانبول ادامه داشته باشد، قطع نخواهد شد و شرکت هواپیمایی آسمان دیگر برنامه‌ای برای قطع پروازها ندارد.
وی افزود: درضمن رایزنی‌های سیاسی از طریق مجاری دیپلماتیک برای حل مشکل سوخت هواپیماهای ایرانی ادامه دارد.
براساس این گزارش لغو تنها پرواز بین المللی فرودگاه ارومیه در استانی که دروازه اصلی ورود به بازارهای تجاری و اقتصادی کشورهای اروپایی است می‌تواند تبعات بسیاری از جمله خروج ارز حاصل از ورود گردشگر و تجار ترکیه‌ای را در پی داشته باشد که امید می‌رود نمانیدگان و مسئولان استانی در پی حل مشکلات موجود در جهت تداوم و افزایش پروازهای بین‌المللی فرودگاه ارومیه اهتمام ورزند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.