شهردار ارومیه؛

درآمد شهرداری ارومیه تنها ۵۰ درصد هزینه نگه داشت شهر را تأمین می‌کند

درآمدهای شهری مدیریت شهری پنجاه درصد نگه داشت شهر را تامین و شهرداری ماهانه مبالغ زیادی جهت هزینه نگه داشت ۶۰۰ هکتار فضای سبز، ۴ میلیون بوته گل و رفت روب شهری و هزینه نگهداری خودروهای رفت روب شهری صرف می‌کند.

محمد حضرت‌پور در برنامه زنده شهریمیز با بیان اینکه اداره کرد شهرها و تامین هزینه‌های مدیریت شهری به دست مردم است، بیان کرد: متاسفانه در حوزه مشارکت مردم دراداره کرد شهرها موفق عمل نکرده ایم که دلیل این مهم به خود مردم بر می‌گردد.
وی با اعلام اینکه در اداره کرد شهرها ۱۲۳ وظیفه وجود دارد که مشارکت مردم در این اداره کرد منجر به داشتن شهری زیبا می‌شود، افزود: داشتن زندگی شهری مناسب و اداره کرد آنها توسط روش‌های منسوخ عملا امکان پذیر نیست و در این بین نقش مردم در اداره کرد شهرها بسیار ضروری است.
شهردار ارومیه با اشاره مقوله تراکم فروشی در تامین درآمدهای شهری، گفت: تراکم فروشی زمانی است که افزیش جمعیت باشد و زمانی که افزایش جمیعت نباشد تراکم فروشی نیز عملا امکان پذیر نیست و بر این اساس باید نقش مردم در تامین هزینه زندگی شهری را پر رنگ تر از گذشته باشد.
حضرت پور با اشاره به آغاز بارش‌های زمستانی و رفت روب شهری ارومیه با وجود ۲۳ هزار کوچه، بیان کرد: نقش و مشارکت مردم در پیشگیری از گرفتگی معابر در ایام سرد بسیار مهم است چرا که شهرداری نمی‌تواند تمام کوچه‌های شهری را رفت روب کند و همچنین استفاده مداوم از نمک جهت پیشگیری از لغزندگی معابر تبعات جبران ناپذیری برای محیط زیست دارد و در این بین مردم باید نسبت به این امر آگاه باشند و نباید افکار عمومی را به مسایلی هدایت کرد که به مدیریت شهری فشار وارد آید.
وی ادامه داد: مردم در کنار تامین هزینه های شهری همواره در مقولات فرهنگی چون مشارکت در مراسمات مذهبی همواره مشارکت دارند .
حضرت پور با بیان اینکه در حال حاضر درآمدهای شهری فقط ۵۰ درصد نگه داشت شهر را تامین می‌کند، اظهار کرد: در هفت ماهه نخست امسال تنها درآمدهای شهری مدیریت شهری پنجاه درصد نگه داشت شهر را تامین می‌کند و شهرداری ماهانه مبالغ زیادی جهت هزینه نگه داشت ۶۰۰ هکتار فضای سبز، ۴ میلیون بوته گل و رفت روب شهری و هزینه نگهداری خودرهای رفت روب شهری صرف می کند و برای اینکه با مشکل مواجه نباشیم مشارکت مردم بسیار با اهمیت است
وی با اعلام اینکه بهترین نوع بودجه ریزی خرید خدمات است، تصریح کرد: با طرح ریزی بودجه سالانه بر اساس خرید خدمات از داخل مجموعه شهرداری باعث کاهش هزینه ها و مدیریت بهتر شهر می شود .
شهردار ارومیه مشارکت مردم در تامین هزینه شهری چون پرداخت مبالغی از بابت جمع آوری خدمات شهری را موثر عنوان و خاطرنشان کرد: از شهروندان ارومیه درخواست می‌کنیم که دست شهرداری را در تحقق این امر مهم تا پایان سال جاری بگیرند تا شهرداری در ارائه خدمات خود به مردم با مشکل مواجه نشود و همچنین بتوانیم جوایز خوش حسابی را نیز برگزار کنیم .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.