پیشنهاد ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه در سفر روحانی به آذربایجان غربی/ تخصیص اعتبار برای جبران عقب افتادگی‌های استان

اعتبارات سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده اما ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه از سوی استان پیشنهاد شده است.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی گفت: علاوه بر افتتاح ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح در سفر روزهای آینده رئیس جمهور به این استان، اعتبار چشمگیری نیز جهت جبران عقب ماندگی‌ها و تکمیل طرح‌های نیمه تمام سفر قبلی اختصاص می‌یابد که میزان آن در جریان دیدار امروز با دکتر روحانی مشخص می‌شود.
وی فزود: جلسه‌های منظم و چندجانبه جهت تعیین میزان اعتبار و تصویب پیش‌نویس طرح‌های پیشنهادی که بسیاری از شاخص‌های توسعه استان را ارتقا می‌دهد، طی روزهای اخیر با حضور مسوولان مرتبط برگزار شده است.
این مسئول با تاکید بر اینکه پیش نویس هفت پروژه بزرگ جهت تصویب نهایی آماده است، بیان کرد: برخی از شاخص‌های توسعه استان که پایین تر از متوسط کشوری است، در صورت تصویب این پروژه ها بهبود می‌یابد و برخی، از میانگین کشوری نیز پیشی می‌گیرد.
وی اضافه کرد: اعتبارات این سفر از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود ۲۵ هزار میلیارد ریال پیش بینی شده بود اما ۳۶ هزار میلیارد ریال پروژه از سوی استان پیشنهاد شد و تاکنون پیش نویس حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال آن مورد موافقت اولیه قرار گرفته است.
شهریاری با ابراز امیدواری نسبت به تصویب نهایی این پروژه‌ها در روز جاری، اضافه کرد: توسعه خط آهن و اتصال مرزهای سرو و تمرچین به شبکه ریلی، تکمیل طرح‌های مربوط به ستاد احیای دریاچه ارومیه و راه اندازی قطار سریع السیر ارومیه _ تبریز از جمله آنهاست.
استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: تاکنون حدود ۷۰ درصد از مصوبه های سفر پیشین رییس جمهوری به این استان اجرا شده است و در سفر روزهای آینده دکتر روحانی اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل این طرح‌ها نیز تامین می‌شود.
گفتنی است؛ بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی امام خمینی (ره) خوی، آزمایشگاه مرجع و کلینیک تدبیر ارومیه، گازرسانی به ۲۰۰ روستای آذربایجان غربی و شهر سرو ارومیه، فرودگاه و نیروگاه ماکو، فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه و طرح های توسعه بیمارستان های آیت الله طالقانی و شهید مطهری ارومیه از جمله طرح های افتتاحی در سفر دکتر روحانی به آذربایجان غربی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.