شناسه : 2280
پ, 03/30/1398 - 15:04
نویسنده : azg.omranbasij.ir

ضرورت آشنایی با پیشرفت‌های علمی برای ساخت المان‌های شهری

رئیس کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی بسیج مهندسین آذربایجان غربی گفت: برای ساخت المان‌های شهری باید با پیشرفت‌های علمی کشور و استان آشنا شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان غربی ،خسرونیا صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری آذربایجان غربی اضهار کرد: اگر بخواهیم المان‌های قدرت کشور را به صورت هنری نمایش بدهیم بایستی بدانیم که در چه کشوری و با چه شرایطی زندگی می‌کنیم.

وی افزود:المان های شهری به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای شهر،می تواند نقش بسزایی در ایجاد روابط عاطفی افراد بافضاهای شهری و به تبع آن ارتقای سرزندگی و پویایی اینگونه فضاها ایفا نمایند.

رئیس کارگروه تخصصی معماری و شهرسازی سازمان بسیج مهندسین آذربایجان غربی به بررسی نقش المان های شهری اشاره کرد و خاظهار داشت:بررسی نقش المان های شهریدر ایجاد حس تعلق و وابستگی به مکان در فشاهای عمومی شهرهای امروزی امری ضروری است چرا که این امر به هدایت و راهنمایی مدیران جهت بکارگیری مناسب این عنصر کالبدی کمک شایانی خواهد نمود.

وی تصریح کرد:کارگروه تخصیصی معماری و شهرسازی اتاق فکر کارشناسان تخصصی در حوزه معماری و شهرسازی است که باید مدیران شهری از این ظرفیت ایجاد شده بهره برداری کنند.

خسرونیا خاطرنشان کرد:این نماد در شناخت منطقه اهمیت دارد و چه بسا برگرفته از اتفاق یا تاریخچه ای خاص در محل مورد نظر باشد و به نکته ای خاص در آن محل اشاره کند و با تاریخچه ای عجین باشد، به گونه ای یکی از اهداف المانها میتواند اطلاع رسانی و معرفی منطقه ای خاص به لحاظ تاریخی،جغرافیایی ،فرهنگی و ویژگی های خاص مردم آن منطقه بوده و یا به اتفاق یا رویداد خاصی در منطقه ی مزبور اشاره کند.

در ادامه این جلسه هریک از اعضای کارگروه نظرات خود را ارائه کردند و قرار شد در جلسه آینده طرحی آماده و در اختیار مدیران شهری قرار گیرد.

برچسب ها
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید